• 22:00

England Watford - Arsenal

Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019 16:36

Για την 34η αγωνιστική της Premier League η Γουότφορντ υποδέχεται την Άρσεναλ.

Στον έβδομο ουρανό βρίσκεται η Γουότφορντ μετά την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου. Στον ημιτελικό με την Γουλβς παρά το γεγονός πως μέχρι το 79΄ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφερε να ισοφαρίσει και να οδηγήσει το ματς στην παράταση. Στην έξτρα περίοδο με γκολ στο 104΄ ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή (2-3). Εντυπωσιακή πορεία κάνει και στο πρωτάθλημα, καθώς διεκδικεί με αξιώσεις την έβδομη θέση που δίνει συμμετοχή στο προσεχές Europa League.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League έκανε η Άρσεναλ, μετά την νίκη της με 2-0 εντός έδρας επί της Νάπολι την Πέμπτη το βράδυ. Πλέον στην ρεβάνς της προσεχής εβδομάδας έχει να υπερασπιστεί ένα πολύ καλό σκορ υπέρ της. Στο πρωτάθλημα όμως προέρχεται από εκτός έδρας ήττα από την Έβερτον που την έριξε στην 6η θέση, στο μείον 3 από την 4η Τσέλσι. Απόψε ξέρει πως δεν έχει άλλα περιθώρια για απώλεια βαθμών και θέλει μόνο την νίκη για να ελπίζει σε είσοδο στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που δίνει συμμετοχή στο επόμενο Champions League.

Η Γουότφορντ έχει την ποιότητα να βάλει δύσκολα στην Άρσεναλ που εκτός έδρας δεν πείθει από την αρχή της χρονιάς. Και οι δύο ομάδες θέλουν τους βαθμούς της νίκης και το γεγονός πως συνηθίζουν να δίνουν γρήγορο ρυθμό στα παιχνίδια τους μπορεί να μας οδηγήσει σε ματς με πολλές φάσεις και γκολ.

Πρόταση : Γουότφορντ – Άρσεναλ Over 3,5 με απόδοση 2.40 στο Pamestoixima

Αγώνας: Watford - Arsenal
Κατηγορία: England Premier League
Ημερομηνία: Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019 22:00
Σημείο: Over 3.5