Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: -5 (Lost)

*37η Αγωνιστική για την Championship της Αγγλίας.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με την την Χάντερσφίλντ στο πρώτο ημίχρονο. Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου πίεσε για την ισοφάριση, δεν τα κατάφερε και δέχτηκε το 2-0 στο 74ο λεπτό. Στο 84ο λεπτό κέρδισε πέναλτι και έκανε το 2-1 και ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας. Στην βαθμολογία βρίσκεται στην 14η θέση με 50 βαθμούς σε 36 αγωνιστικές.

"Τουλάχιστον είδα αποφασιστικότητα, μαχητικότητα, δεν είδα μια ομάδα που στο 0-2 θα παρατήσει την προσπάθεια. Μπορώ να αποδεχτώ ένα άσχημο αποτέλεσμα, δεν μπορω να αποδεχτώ την έλλειψη προσπάθειας. Ας ελπίσουμε πως ο τρόπος που ήρθε αυτός ο βαθμός θα μας δώσει ώθηση." τα λόγια του προπονητή του Μπρους μετά το παιχνίδι με την Χάντερσφίλντ.

ΦΟΥΛΑΜ

Συνεχίζει στην κορυφή η Φούλαμ και πολύ δύσκολα θα χάσει την απευθείας άνοδο στην Premier League. Την προηγούμενη αγωνιστική ήρθε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο την Μπάρνσλει εκτός έδρας. Στην βαθμολογία βρίσκεται 1η με 77 βαθμούς μετά από 36 παιχνίδια.

"Δεν είμαι ΟΚ με τον πόντο, ακόμη και αν ήρθε στο τέλος. Θέλω να βλέπω άρτιες, ολοκληρωμένες εμφανίσεις σε όλο το 90λεπτο, ούτε επέτρεψα ποτέ, ούτε θα επιτρέψω εφησυχασμό ποτέ." δήλωσε ο Σίλβα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Γύρισε το παιχνίδι και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η Γουεστ Μπρομ με δύο γκολ στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο απέναντι στην Χάντερσφίλντ και σίγουρα πηγαίνει με φουλ ψυχολογία στο παιχνίδι με την πρωτοπόρο Φούλαμ. Οι φιλοξενούμενοι είναι πολύ κοντά στον στόχο τους που δεν είναι άλλος από την επιστροφή στην Premier League.

Στατιστικά η η Γουεστ Μπρόμ έρχεται απο 3/5 2-3 goal ενώ η Φούλαμ από 4/5 2-3 goal.

Βαριές φανέλες και οι δύο στο Αγγλικό ποδόσφαιρο τα τελευταία χρόνια και σίγουρα μιλάμε για ντέρμπι πάρα την διαφορά στην βαθμολογία. Επιλογή στην αναμέτρηση το 1Χ & G/G σε απόδοση 3.10 απο την STOIXIMAN.