Μονάδες: 2/10
Απόδοση: 2.90
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +3,8 (Won)

Κάτι αρχίζει να δείχνει η νεοφώτιστη Γουίκομ που πήρε τον πρώτο της βαθμό στο εντός με τη Γουότφορντ. Αυτή έχανε τις ευκαιρίες, η Γουότφορντ προηγήθηκε. Στο 52 το 0-1 στο 66 ισοφάρισε και θα μπορούσε το κάτι παραπάνω. Ήταν η συνέχεια της επίσης καλής εικόνας που έδειξε με τη Νόριτς σε ένα ματς που το έχασε με γκολ στις καθυστερήσεις. Ο Έινγουορθ ύστερα από εκείνη την εμφάνιση δήλωσε πως είναι αισιόδοξος καθώς είδε πολλά θετικά στην ομάδα του και το παιχνίδι με τη Γουότφορντ τον δικαίωσε. Στην σκοράρισμα παρουσιάζεται το μεγάλο πρόβλημα της ομάδας του με 3 γκολ σε 8 αγώνες. Ο ογκώδης Ακινφέουα μπορεί να ταλαιπωρεί τους αντιπάλους του μέσα στην περιοχή αλλά παραμένει άστοχος. Δημιουργεί όμως συνθήκες για τους συμπαίκτες του οι οποίοι θα πρέπει να τις εκμεταλευτούν.

Στο δεύτερο συνεχόμενο εντός υποδέχεται την μοναδική ομάδα που έχει από κάτω της, τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Οι "κουκουβάγιες" μέσα στο γήπεδο έχουν πάρει 8 βαθμούς αλλά η τιμωρία με το -12 τους κρατάει στο -4 και στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μπήκαν δυνατά στο πρωτάθλημα για να σβήσουν την ποινή αλλά το 0 στα τελευταία 3 τους έκοψε τη φόρα. Κάκιστη παρουσία την Τρίτη όπου έχαναν απ' το πρώτο ημίχρονο 3-0. Εκεί έμεινε το σκορ και η Ρόδεραμ πήρε τη δεύτερη της νίκη.

Μοιάζει δύσκολο να χάσει τέταρτο σερί η Γουένσντεϊ και μάλιστα απ' τη πρωτάρα Γουίκομ αλλά έχει προβλήματα, άγχος για να σβήσει το -12 κι αρνητική ψυχολογία. Αντιθέτως στο αντίπαλο στρατόπεδο υπάρχει θετική αύρα και το μόνο που απομένει είναι να το πιστέψουν περισσότερο. Θα ποντάρω στη θετική αύρα της γηπεδούχου με την ασφάλεια του draw no bet που είναι σε ικανοποιητική απόδοση.