Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 3-2
Κέρδος: +6,6 (Won)

Καλησπέρα,

Απο το ισόπαλο 1-1 προέρχεται η Γουίκομπ που το Σάββατο είχε δύσκολο έργο στην σκληρή έδρα της Έξετερ. Βρέθηκε μάλιστα να χάνει με 1-0 απο το 12ο λεπτό της αναμέτρησης καθώς η Έξετερ επέβαλε το δικό της τέμπο παιχνιδιού και άνοιξε το σκόρ νωρίς, στην επανάληψη όμως χρειάστηκαν μόλις οκτώ λεπτά για να ισοφαρίσει η Γουίκομπ η οποία δείχνει να είναι σε εξαιρετική κατάσταση τον τελευταίο καιρό διανύοντας περίοδο φόρμας και βρίσκεται στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος που οδηγεί στην απευθείας άνοδο στη Λίγκ 1 της Αγγλίας. Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω απο το μάτς καθώς η Έξετερ ήταν πιεστική και δεν άφηνε κενά στη Γουίκομπ με τις λίγες ευκαιρίες της να μη αξιοποιούνται και το σκόρ να μένει στο 1-1. Τρέχει εκπληκτικό σερί η Γουίκομπ με πέντε νίκες και μια μόλις ισοπαλία στα τελευταία έξι παιχνίδια της εκ των οποίων και τα έξι ήταν αμφίσκορα ενω στα πέντε απο αυτά επιβεβαιώθηκε και το over 2,5 γκόλ. Ομάδα που έχει ευχέρεια στο σκοράρισμα και βρίσκει τρόπο να τρυπάει την αντίπαλη άμυνα η Γουίκομπ. Το ιατρικό δελτίο της ομάδας δεν αναφέρει κάποιον τραυματισμό και θα παραταχθεί πλήρης απόψε.

Με διαφορά η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας χαρακτηρίζεται φέτος η Σουίντον καθώς έχει σημειώσει δέκα νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες εκτός έδρας. Απο νίκη εντός έδρας προέρχεται με αντίπαλο τη Μάνσφιλντ με το σκόρ να λήγει με 1-0 υπέρ της Σουίντον. Σκόρερ χρήστηκε ο Τέιλορ στο 39ο λεπτό αξιοποιόντας μια απο τις λιγοστές ευκαιρίες που είχαν οι γηπεδούχοι, χαρίζοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του. Η Σουίντον αποκτά ψυχολογία μετά τη νίκη και λαμβάνοντας υπόψιν οτι είναι η καλύτερη ομάδα εκτός έδρας της κατηγορίας δεν θα είναι εύκολο για τη Γουίκομπ το αποψινό μάτς. Ομάδα που έχει ευχέρεια στο σκοράρισμα η Σουίντον με τα στατιστικά της να μας επιβεβαιώνουν το over 2,5 στα 13 απο τα 14 εκτός έδρας της. Το ιατρικό δελτίο της Σουίντον είναι καθαρό και θα πααταχθεί πλήρης.

Θα επιλέξω το G/G και Over 2,5 απο τη Betshop με απόδοση 2.10 καθώς είναι ομάδες με φόρμα και κίνητρο και διαθέτουν την ποιότητα και την ευχέρεια στο σκοράρισμα να επιβεβαιώσουν το αμφίσκορο και over 2,5 goal.